KONTROLE I POMIARY

Świadczymy usługi rocznych kontroli szczelności instalacji gazowych, w których sprawdzamy szczelność instalacji i urządzeń gazowych, oraz na życzenie klienta wykonujemy:

  • kotły węglowe, olejowe i gazowe.

Wykonujemy także pięcioletnie pomiary ochronne instalacji elektrycznych i odgromowych.

  • Rezystancja izolacji
  • Impedancja pętli zwarcia
  • Rezystancja uziemienia

Wykonujemy prześwietlenia kamerą pionów i poziomów kanalizacyjnych, przewodów kominowych, szachtów instalacyjnych.

 

 

Wielofunkcyjny miernik parametrów instalacji elektrycznej
MODEL: MPI-525


Cyfrowy miernik wielofunkcyjny w ergonomicznej obudowie o wszechstronnych możliwościach, kierowany zarówno do instalatorów jak i zaawansowanych pomiarowców. Przyrząd umożliwia wykonanie wszystkich pomiarów przewidzianych normą PN-EN 61557 (impedancja pętli zwarciowej, parametry wyłączników RCD, rezystancja izolacji, rezystancja uziemienia, ciągłość połączeń ochronnych i wyrównawczych), zarówno w instalacji, jak i np. rezystancji kabli (wymagane napięcie 2500V).

Miernik jest jedynym na rynku urządzeniem wielofunkcyjnym, umożliwiającym pomiary rezystancji izolacji napięciem 50, 100, 250, 500, 1000 lub 2500V. Dodatkowo, możliwy jest automatyczny pomiar rezystancji izolacji przewodów lub kabli 3-, 4- lub 5- żyłowych przy wykorzystaniu przystawki Auto-ISO 2500.

Jako jeden z nielicznych umożliwia dokładny pomiar impedancji pętli zwarcia, w obwodach L-PE w sieciach z wyłącznikami RCD bez konieczności blokowania wyłącznika (pomiar prądem 15mA, rozdzielczość 0,01?).

Równie specyficzną funkcją jest możliwość pomiaru rzeczywistego czasu zadziałania oraz prądu zadziałania wyłącznika RCD przy jednorazowym zadziałaniu wyłącznika.

MPI-525 z powodzeniem zastępuje pojedyncze urządzenia stosowane do pomiarów przeciwporażeniowych, a dzięki dodatkowym funkcjom, niedostępnym w innych miernikach, pozwala na maksymalne uproszczenie wykonywania pomiarów.

 

 

Analizator spalin Testo 330 LL


WYKONUJEMY:

  • Serwis kotłowni olejowo - gazowych 
  • Ustawiamy parametry palników gazowych oraz olejowych za pomocą analizatora spalin Testo 330 LL

Niezależnie od zastosowanej technologii – każdy system grzewczy musi działać optymalnie. Oznacza to jego stałą kontrolę i regulację. Optymalizacja procesu spalania zapewnia znaczącą oszczędność energii. Rynek dostaw ciepła w budownictwie się rozwija. Wprowadzane są systemy solarne, pompy ciepła, kotły kondensacyjne, systemy na paliwa stałe (pellet) i inne technologie. Głównymi celami nowoczesnego systemu grzewczego staje się : dostawa ciepła na żądanie, przy jednoczesnym niskim zużyciu energii i minimalnej emisji zanieczyszczeń.

 

 

    


 
   design by TONER

 
  
Copyright ©  Zakład Usług Budowlanych i Instalacyjnych ZUBII
                      Dariusz Gawron
                      ul. Wyszyńskiego 3, 58-309 Wałbrzych

strona główna  |  do góry  |